(32) 43 50 829
info@pro-arte.pl

Porady budowlane

1. Pamiętaj, że "co tanie to drogie" - nie marnuj czasu na poszukiwania najtańszych materiałów i usług u zbyt wielu dostawców. Średnia, uczciwa oferta cenowa poparta rekomendacjami może okazać się najlepsza.

2. Wybierz optymalny projekt domu - pamiętaj, że dom o zbyt dużej powierzchni i skomplikowanej formie spowoduje wzrost kosztów całkowitych. Weź po uwagę swoje możliwości finansowe i nie zapominaj o późniejszych kosztach eksploatacji. Nie kupuj projektu nie znając warunków zabudowy.


3. Spisuj umowy z wykonawcami, gdzie będą omówione poszczególne etapy prac. Zatrudniając wykonawcę sprawdź także jego referencje.


4. Budowę rozpoczynaj po uzyskaniu pozwolenia. Zapoznaj się z aktualnymi przepisami budowlanymi i buduj zgodnie z prawem.


5. Korzystaj z wiedzy praktyków - wiedza teoretyczna nie zawsze ma pokrycie w rzeczywistości. Postaraj się zasięgnąć rady u sprawdzonych wykonawców czy pracowników składów budowlanych.


6. Buduj zgodnie z wcześniej ułożonym planem - doraźne zmiany w trakcie budowy powodują wzrost kosztów i opóźnienia w realizacji inwestycji.


7. Pamiętaj o zbieraniu pozwoleń, umów, faktur, czy innych ważnych dokumentów. Są one niezbędne przy składaniu reklamacji, dzięki nim będziesz też mógł oddać nadwyżkę materiału oraz przeliczyć całkowity koszt inwestycji.




Aktualności archiwum

Partnerzy


Velux

Hormann

Termo Organika

ISOVER

porotherm

Viessmann


facebook
twój schowek jest pusty 
schowek (0)